Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

3 Adımda Bir İlişkiyi Ayakta Tutmak

3 Adımda Bir İlişkiyi Ayakta Tutmak
  • 21.02.2016
  • 861 kez okundu

Oldukça zordur aslında bir ilişkiyi yönetmek. Kimi insan, kolay olduğunu düşünüp bir süre sonra dumura uğrar, kimi insan ise bu tür şeyleri takmayarak sadece anı yaşamaya çalışır. Zira, o yalnızca bir şeyleri yaşayıp bitirmek ister. Ancak, doğru bir ilişkinin, doğru yürütülebilmesi gerekir. Bunun için de, iki taraftan da belli başlı fedakarlıklar, belli başlı kayıplar gerekebilir. Bunların olmadığı bir ilişki, ne güven ne de aşk bazında sağlam temeller üzerine oturabilir.

Bugün, sizlerle doğru bir ilişkinin 3 adımını anlatacağız.

Güven

Evet, güvensiz ilişki olmaz. Bunu, yıllarca bizlere belirten anne ve babalarımız haklı yani. Güven olmadan, herhangi bir temel oluşturamadığınız gibi, her koşulda, her anda evhama düşebilir, tedirginlik yaşayabilir ve hatta bunu kavgalara dönüştürebilirsiniz. Örneğin, sevgiliniz dışarı çıkar ve aklınızda bir ton soru vuku bulur. Nerede, kiminle, nasıl, hangi halde, neden ve benzeri sorular hem güvensizliğin getirdiği, hem de genel halin sunduğu tablodur aslında. Bunu, günümüzde hemen herkes yaşar.

Bu tür soruların aklınıza gelmemesinin tek yolu, elbette düşünmemek değildir. Düşünmemek, bir raddeye kadar çare olabilir ancak bir süre sonra içinizde birikenleri patlatırsınız ve bu daha kötüdür. Bu sebepten, bu tür mesellerin tek yolu; güvenden geçer. Karşınızdaki sevgilinize her koşulda güvenmeniz halinde, herhangi bir sorun ya da sıkıntı yaşamazsınız.

Cinsellik Hayatı

Cinsellik, sevgililerin olmazsa olmazıdır. Evet, Türkiye şartlarında bu durum epey hor görülebilmektedir ancak burada saf bir cinsellikten de bahsetmemekteyiz. Öpüşmek, koklaşmak ve sevgililerin birbirleri ile yakınlaşması, ilişkiler için elzem bir faktördür. Bu sebepten, sevgililer az ya da çok, cinsel hayatlarını yaşamalıdır. Aksi durumda, özellikle erkek tarafında ihtiyaç ve yoksunluktan doğan bir takım durumlar; nüksedebilir ve bunlar nüksederse, ilişkide kötü durumlar yaşanabilir. Bir üçüncü kişi dahi olabilir.

Nezaket

Evet, cicim aylarında iki taraf da birbirine olabildiğince nazik ve kibar davranabilir ancak bu cicim ayları geçtiğinde, ne olursa olur ve insanlar birbirlerine karşı hırçınlaşmaya başlayabilir. Bu sebepten, nezaket, her koşulda elzem ve geçerli bir durumdur ilişkilerde. Bunu kaybettiğiniz vakit, yavaş yavaş kendinizi ve ilişkinizin güzellik üzerine olan faktörlerini de kaybeder; hırçın ve avare bir çift olabilirsiniz. Nezaketi, elden bırakmayın

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ