Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

4 Adımda Mükemmel Bir Bahçeniz Olsun!

4 Adımda Mükemmel Bir Bahçeniz Olsun!
  • 15.02.2016
  • 530 kez okundu

Bir bahçeniz var ve bunu kimyasallarla bozmak istemiyorsunuz. Olabildiğince organik, hormonsuz ve dünyanın kimyasallarından uzak bir bahçe; elbette mümkün. Ancak, bu bahçeye olabildiğince iyi bakmak ve gözlemlemek gerekiyor. Ve Bu şartlar altında, dünyadaki kimyasalları kullanmadan bir bahçe bakımı; oldukça meşakkatli olabiliyor. Ancak, aynı zamanda keyifli de. Bugün, sizlerle 4 adımda daha iyi bir organik bahçenin nasıl gerçekleştirilebileceğini açıklayacağız.

Bahçenizi Sulayın

Bahçenizi, her gün planlı ve programlı bir şekilde sulamak; oldukça önemli ve değer arz eden bir durumdur. Özellikle, bahçe bakımında periyodik ve sistemli sulama; en iyi verimi size sunacak en önemli etmendir. Ve Elbette, gündüz vakitlerinde bahçenizi sulamak, bir diğer önemli etken olarak bilinir zira güneş ışınlarının bahçenizi beslemesi için su ile karışması da oldukça elzem.

Yabani Otlara Geçit Vermeyin

Bahçenizde, yabani otlara geçit vermek toprağınızı hem verimsizleştirir, hem de bitkilerinizin büyüme evrelerini yavaşlatır. Özellikle bitki etrafında toplanan yabanıl otlara geçit vermemeniz, bu açıdan oldukça önemli bir nokta. Verimli bir bahçe istiyorsanız, yabanıl otları periyodik olarak temizlemeniz gerekiyor.

Böceklerden Kurtulun

Yine, bahçenizdeki zararlı böceklerden kurtulabilmeniz; sizin için daha verimli bir bahçe yaratacaktır. Özellikle, ev yapımı böcek ilaçları ile, organik bir şekilde bahçe bakımınızı yapabilmeniz ve böceklerden kurtulabilmeniz mümkün.

2 Çay kaşığı bitkisel yağ ve iki çay kaşığı deterjan karışımını su ile elde ettiğiniz vakit; organik ve ev yapımı bir haşere ilacı elde etmiş olursunuz. Bu karışımı bahçenizdeki böcekleri yok etmek için kolaylıkla ve zararsız bir şekilde kullanabilmeniz mümkün. Böyle bir ilaç, çok fazla kimyasal da içermeyeceğinden bahçenize yahut toprağınıza olabildiğince az zarar verecektir.

Özen Gösterin

Bahçenize, tıpkı bir çocukmuş gibi ilgi, sevgi ve alaka göstermeniz gerekiyor. Aksi durumlarda, gündelik olarak kontrol etmediğiniz, sulamadığınız ve ilgi göstermediğiniz bir bahçeden ne organiklik ne de güzel meyve / sebzeler bekleyebilirsiniz. Dolayısı ile, bir bahçeye ilgili ve alakalı davranmak, onu güneş ve su ile olabildiğince beraberce buluşturmak ve onu zararlı otlardan arındırmak; ektiğiniz güzel şeyleri; verimli bir şekilde biçmenizi sağlayacaktır.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ