Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Gribe Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Gribe Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?
  • 13.02.2016
  • 507 kez okundu

Gribe Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Grip, çağımızın en büyük dertlerinden biri ve sürekli varyasyonları türemekte. Geçtiğimiz senelerde kuş gribi, bu yıllarda ise domuz gribi, can almaya devam ediyor hızlı bir şekilde ve buna dur diyebilecek “henüz” kesin bir tedavi yöntemi mevcut değil. Kendinize iyi bakmak, mikroplardan ve virüslerden uzak durmak, bakterilere yanaşmamak durumundasınız ancak günümüz dünyasında da bu pek mümkün değil… Normal de olsa, efektif türde de olsa; grip bizi yatağımıza kenetleyen ve oradan çıkmamızı günlerce engelleyen bir hastalık tipi ve ne çalışanı, ne öğrencisi; böyle bir hastalığa yakalanmak istemiyor.
Gribe karşı alınabilecek pek çok önlem mevcut, bugün, sizlerle bunları paylaşacağız.

Üşütmeyin

Evet, karlı, buzlu, soğuk havalarda pek çok genç için üşümek çok da önemli olmuyor; nasılsa kanları deli akıyor ancak grip virüsü de deli gibi kuluçkaya yatacak yer arıyor… Bu sebepten, olabildiğince üşütmeyin ve üşüdüğünüzü hissettiğiniz anda sıcak bir şeylere sarılıp, mümkünatı varsa sıcak bir şeyler tüketin. Özellikle kış aylarında geceleri, fatura çok gelmesin diye yakılmayan doğal gazlar ve kombiler; belki de bu düzeyde en büyük düşmanımız oluyorlar zira; yakılmalılar. Doğal gaz faturasına vereceğiniz +20 lira ile; ne zengin ne de fakir olursunuz ancak günlerce yatağa bağlı kalabileceğiniz bir hastalığa yakalanmanız sizi işlerinizden edebilir.

Meyve Yiyin

Özellikle kış aylarında yiyeceğiniz meyveler sizin için vitamin deposudur. Multivitamin kullanıp, onlara para heba edeceğiniz yerde; bir semt pazarına gidip haftada on liralık meyve alışverişi yapmanız sizi hemen hemen tüm kış hastalıklarından koruyacaktır. Dolayısı ile, sapasağlam bir kış geçirebilirsiniz. Mandalina, portakal gibi turunçların yanında, elma, armut gibi sizi sağlam kılacak meyveleri de tüketmeniz; sağlığınız için oldukça pozitif etki sunacaktır.

Su İçin

Genç yaşlı demeden hemen herkesin en büyük sorunu su içememektir. Oysa, su her şeyin ilacı olarak bilinir ve metabolizmanızın daha hızlı çalışabilmesini sağlamasının yanında; aynı zamanda vücudunuzu sağlam ve diri tutmak için tek maddedir de. Bu sebepten, su içmeyi ihmal etmeyin ve günde en az sekiz bardak tüketin.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ