Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

HTC Yeni Telefonu İle Geliyor!

HTC Yeni Telefonu İle Geliyor!
  • 22.02.2016
  • 583 kez okundu

HTC, politikaları ile Android’in Apple’ı olma yolunda emin adımlarla ilerliyordu. Ta ki, geçtiğimiz yıla kadar. Özellikle, M8 modelinden sonra, M9’da satışları bir hayli gerileyen markanın çöküşü; ani ve fevri oldu. Bu da, HTC’nin marka ve satış politikalarında bir nevi değişime neden oldu. Artık, Apple gibi tek model (M Serisi) üzerinden değil de; birkaç model üzerinden gidecek olan HTC’nin modelleri, geçtiğimiz sene itibarı ile çığ gibi arttı. M10’u mart ayında tanıtacak olan HTC’nin, bunun dışında, bu yıl bir telefon tanıtımı beklenmiyordu aslen; zira, çıkacak olan modeller zaten çıkmıştı. Ancak, Mobil Dünya Kongresi öncesinde, A16 modelinin tanıtımının yapılacağı haberleri, herkesi şaşırttı.

Evleaks tarafından sızdırılan bu haberde, A serisinin tanıtımının; Mobil Dünya Kongresi içerisinde yapılacağı söyleniyor. A serisi, Desire serisinin bir devamı olacak ve maliyet – fiyat açısından daha düşük bir amiral gemisi olması bekleniyor.

Snapdragon 210

İşlemcisi, ortalama bir telefona göre işlenmiş HTC A16, Snapdragon 210 modeli ile sahneye çıkacak gibi görünüyor.

1.5 GB Ram

Yeterli bir ram kapasitesi verilen HTC A16, önceki Desire serisinde gördüğümüz ram miktarını biraz arttırmış, biraz da korumuş. Elbette, daha yüksek A modellerinin çıkması da muhtemel.

5 İnç

Android kullanıcıları için ortalama bir ekran boyutuna sahip olan A serisi, M serisine nazaran daha küçük ancak bu; herhangi bir problem teşkil etmeyecektir.

8 GB Dahili Alan

Alanı oldukça kısıtlı bir telefon modeli olacak A16; ek hafıza kartı ile desteklenebilecek ancak 8 GB yerine 16 ya da 32’lik modellerin çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor ve elbette, büyük merak konusu olan da bu.

5 / 8 Megapiksel Kamera

Önce 5, arkada 8 megapiksel bir kameraya sahip olacak A16; ultrapiksel sevdasından vazgeçen HTC’nin kullanıcılarını epey sevindirecek gibi görünüyor.

Renkli bir tasarımı olan ve orta minvaldeki Android kullanıcılarını oldukça sevindirecek bir cihaz olarak sahneye çıkan HTC A16; yüksek ihtimalle önümüzdeki günlerde tanıtılıp, yine önümüzdeki aylarda, diğer amiral gemilerine nazaran düşük bir fiyat ile karşımıza çıkacak.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ