Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

İlişkiler Neden Biter?

İlişkiler Neden Biter?
  • 21.02.2016
  • 680 kez okundu

Genelde hüzünlüdür ilişkilerin bitişi. İki taraf için de, ne kadar isterlerse istesinler, muhakkak bir hüzün çöker. Zira, yılların vermiş olduğu alışkanlıklar ve birlikteliğin vermiş olduğu anılar çöker üzerlerine bu tür zamanlarda. İlişkiler, neden biter? Pek çok sebepten bitebilir aslında. Ancak, temel olan 3 faktörü bugün sizin için listeleyip olabildiğince de aydınlattık. Bu temel faktörler, ilişkilerin bitişinde çoğunlukla rol oynar ve etkin olarak sahnede olurlar. Bu tarz durumları, ilişkiniz varken siz de çekiyorsanız / yaşıyorsanız, bu durumları olabildiğince onarın.

Kıskançlık

Kıskançlık, ilişkilerin bitmesinde çoğunlukla temel faktördür. Özellikle, genç yaştaki bireylerin ilişkisinde görülen bu durum, aslında tamamı ile bireylerin tutumlarına bağlıdır ve bu tutumlar aşırılaşır ise, bireylerde hoşnutsuzluk otomatik olarak başlar. Bireylerin bu hoşnutsuzluğu zamanla kavgaya dönüşebilir ya da bireyler birbirine karşı hırçınlaşabilir. Bunlar, kıskançlığın getirileridir. Erkek, daha otoriter ve baskın bir kişilik olmaya çalışırken; kıskançlık dönemlerinde kadın tamamı ile soyutlanmış ya da fazla hırçın görünümündedir. Dolayısı ile, iki bireyin de bu tür durumlarda onarılması için; birbirleri ile iletişim kurması şarttır. İletişim kurmadığı durumlarda ise; aşağıdaki faktör devreye girer.

İçine Atma Durumu

Pek çok ilişkide bunu görebiliriz aslında. Üzerini kapatma ya da içine atma durumu olarak bilinen bu durum; özellikle kadınlarda sıkça görülebilir. Erkek, dilediğini söyler ancak kadın genelde sessizdir. Ve Bu sessizlik, gün gelir ilişkilerde patlama yaratıp, ilişkiyi dahi bitirebilir. Bu tür durumların önlenmesi için çiftlerin olabildiğince konuşması şarttır. Bu iletişim, sadece iyi şeyler üzerine değil, hatalar, oluşan ve geçmeyen problemler, kıskançlık, güvensizlik, hoşnutsuz olduğunuz durumlar üzerine olabilir. Bunların konuşulmaması ise, ilişkilerde zamanla tamamı ile sessizlik ertesinde, bir fırtına getirir.

Kadının / Erkeğin Pasifliği

İlişkilerde bir üçüncü faktör kadın ya da erkeğin pasif halidir. İlişkilerde bireyler, genelde karşısındaki insanın pasif değil, onunla birlikte eğlenen, gülen; problemleri birlikte yaşayan biri olmasını ister. Ancak, çoğu zaman özellikle ilişkilerin başında bu tür durumlardan uzak bir hal takınılır. Bilinmelidir ki nasıl başlarsa öyle gider ve başta pasif kalırsanız, her zaman pasif kalırsınız. Bu da, sonunda bir bıkkınlık ve ilişkinin sonunu getirebilir.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ