Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Orgazm Hakkında 5 İlginç Bilgi

Orgazm Hakkında 5 İlginç Bilgi
  • 21.02.2016
  • 657 kez okundu

Orgazm, erkek ve kadının Türkiye şartlarında hâlâ bir tabu olarak gördüğü ancak oldukça gerekli olan tıbbi ve bilimsel bir durumdur. Herkes, her cins için elzem olan Orgazm, Türkiye’de neredeyse çok çok az yaşanıyor. Bu da, psikolojik sorunları tetikleyebiliyor. Evet, yanlış duymadınız; orgazm olamama hali çiftlerde zamanla psikolojik ve bedensel bir takım değişikliklere yön gösterebiliyor ve bunlar çoğu zaman “kötü” diye tabir edebileceğimiz değişiklikler.

Bugün, sizlere Orgazm hakkında 5 ilginç ancak bilimsel olarak kanıtlanmış bilgi listeleyeceğiz.

Baş Ağrısına Çözüm

Evet, tıbbi olarak kanıtlanmış bir biçimde Orgazm yaşayan insanların baş ağrısı çekmediği ve çekiyorsa da bunun Orgazm yaşadıktan sonra tamamı ile kaybolduğu söyleniyor. Özellikle, migren taşıyan kadın ya da erkeklerin cinsellik yaşantısının kısır olduğu da bilinen etmenlerden. İnsanların %48’i bu konuda hem fikirken, Orgazm’ın kötü bir şey olduğu ve hâlâ tabu olması gerektiğini söyleyebilir misiniz, bilmiyoruz.

Ölüm Getirebiliyor

Evet, yanlış duymadınız. Saf bir orgazm hali, erkek ya da kadına –özellikle kadına- ölüm, kalp krizi, bayılma gibi faktörleri de beraberinde getirebiliyor. Fransızca’da “La Petit Mort” yani, küçük ölüm olarak bilinen Orgazm halinin ünü belki de buradan geliyordur.

Yorgunluk Getiriyor

Orgazm halinden sonra, özellikle erkeklerde bilinen uyuma ve her şeyden bezme hissiyatı, tıbbi olarak kanıtlanmış bir durum. Prolaktin, tabiri caiz ise erkeğin “kıçını devirip yatması” halini sağlayan bir vücut içi salgı. Bu sebepten, erkekler genelde cinsellik sonrasında olabildiğince yorgun, argın ve uyuma isteği ile dolup taşar.

Sadece 6-10 Saniye

Kadınlarda genelde orgazm hali, yalnızca 6-10 saniye arasında değişmekte. Ve Bu durumu aşabilen, yani daha fazla süre orgazm olabilen kadın hali epey az. 20 Saniyeye dek çıkabilen pek az kadın var. Yine de, bu denli küçük bir şeyin bu denli büyük etkileri olması, yeterince şaşırtıcı.

Bir Nevi Eroin

Orgazm, bir nevi eroin olarak tanımlanabilir aslında. Evet, bir bağımlının kullandığı eroin, orgazm ile hemen hemen aynı etkileri taşır ve aynı hazzı yaşamanızı sağlayabilir. Gerçekleşen etkiler ve faktörler, bilimsel olarak orgazmda da görülmüş ve kanıtlanmıştır.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ