Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Sadece 2 Adımda Fit ve İnce Kalın!

Sadece 2 Adımda Fit ve İnce Kalın!
  • 14.02.2016
  • 503 kez okundu

Evet, yanlış değil. Spor ile de değil. 3 Adımda, yeterince fit kalabilmeniz Gym salonlarına bağlı değildir ve evde dikkat edeceğiniz belli başlı noktalarla, bunu yapabilmeniz mümkündür. Özellikle, son yıllarda gelişen GYM salonuna gitme ritüelleri ile, moda haline gelen spor; evde de belli başlı egzersizler dahilinde gayet tabii yapılabilir. Çoğu insan, spor yapmayarak dahi günümüzde fit kalabilmeyi başarabilenlerden oluşuyor. Bugün, sizlerle bu önemli 3 adımı paylaşıp, olabildiğince net bir biçimde açıklamaya gayret edeceğiz.

Yediklerinize Dikkat Edin

Ne yiyorsunuz? Dengeli besleniyor musunuz? Ne kadar sıklıkla yemektesiniz? Yemeklerinizin kalori değerlerinden haberdar mısınız? Bu ve bu gibi sorular, olabildiğince sık olarak duyabileceğiniz sorular zira fit olmak istiyorsanız, bu soruların her birini, düzgün bir biçimde cevaplamalısınız. Yediklerinize dikkat etmek, fit bir vücudun ilk şartı olabilmektedir. Özellikle geçtiğimiz yıllarda, henüz spor yokken diyet yapmak isteyen pek çok insan; yağ ve karbonhidrattan uzak duruyor ve bu şekilde fit kalabiliyordu. Bu hâlâ mümkün, ancak teknoloji gelişti ve artık herkesin bir beslenme programı olabiliyor. Gündelik bir beslenme programı yaratarak, kendinize ait alabileceğiniz besinleri belirleyerek, her türlü mineral ve vitamini dozunda alabilir ve böylece fit kalmaya devam edebilirsiniz.

Egzersiz Yapın

Fit kalabilmek için illa ki yoğun spor programlarına gerek yok. Bir spor salonuna yazılmanıza da, keza gerek yok. Oldukça kolay bir şekilde, evde gündelik olarak yapabileceğiniz egzersizler bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz pek çok uygulama ile spor aktivitelerinizi yönergelerdeki gibi gerçekleştirebilirsiniz ve bu sayede fit bir vücuda sahip de olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, düzgün bir uygulama bulmak ve akabinde programına göre oldukça güzel bir rutin oluşturmak. Bu rutini bozmamanız halinde, herhangi bir spor salonuna gitmeden, beslenmenize de dikkat ederek fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Günümüz şartlarında, pek çok insanın ucuz spor salonlarında ter döktüğünü bilmekteyiz. Evet, elbette sıkılaşmak ve kas yapmak açısından yararlı olan etkinlik yerleşkeleri olabilir GYM salonları ancak; fit kalmak ve benzeri işler için bir spor salonuna –çok büyük kilo sorunlarınız yok ise- gerek duymazsınız

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ