22 Şubat 2016

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Firarda ile başladığı söylenen televizyonculuk hayatında, pek çok başarı elde edebilen bir dahi Acun Ilıcalı. Oldukça başarılı, sansasyonel yarışmaları ve düzenlediği konferanslar ile, pek çok ismi etkileyebilmiş ve genç yaşına rağmen; muazzam bir girişimci olarak karşımıza çıkıyor.

İlkokul ve Ortaokulu, sıradan okullarda okuyan ve biri memur, biri müteahhit olan iki ebeveynin çocuğu olan Ilıcalı; lise eğitimini Kadıköy Maarif Koleji’nde yaptı. Bir süre sonra Üniversite hayatı başladı ve bu üniversiteden tam yedi yıl boyunca mezun olamadı… İngilizce öğretmenliği okuyordu, belli başlı koşullar sebebi ile bıraktı. Sonrasında, önce çok sevdiği büyük anne ve büyük babasını kaybetti. Henüz on dokuz yaşında iken, 88 yılında Seda Ilıcalı ile evlenen Acun Ilıcalı’nın Banu adında bir kız çocuğu oldu. Kızı doğduktan on ay sonra, 90 yılında; Anne ve babasını bir trafik kazası sonucunda kaybetti. Acun Ilıcalı’nın yaşamı, bu tarz ölümlerle sürekli sekteye uğruyor ve maalesef bir türlü düzelmiyordu.

Eşinden boşandı ve 94 yılında motorsikleti ile büyük bir kaza yaptı. En yakın arkadaşını, bu kazada kaybeden Ilıcalı; kendisini de 36 dikişle, kırık bir kol ile kurtarabildi. Bağdat Caddesi üzerinde yaptığı kaza itibarı ile, işlerine de, güçlerine de bir süre ara verdi. 95 Senesinde işlerine geri dönen Ilıcalı, ticarete atılmaya karar verdi ve bir kot dükkanı sahibi oldu. Bu işte dikiş tutturamayan Ilıcalı,  bir kez daha sınava girdi ve üniversiteyi kazandı. Ancak, yine eğitimini tamamlamadı.

Bir süre sonra, bir akrabası yardımı ile İrfan Şahin ile tanışan Ilıcalı; futbol bilgisi ile, hemen hemen herkesi etkiledi ve işe alındı. Beşiktaş muhabiri oldu; oysa, koyu bir Fenerbahçeli idi. Bu yolda, yine de emin adımlarla yürüyen Ilıcalı, kısa sürede Show TV’ye, Şansal Büyüka’nın ekibine transfer oldu. Onun, gözde elemanı haline geldi. Televole, o yıllarda tamamı ile; Spor magazini programıydı ve Acun o yıllarda canla başla çalışıyordu.

Sonrasında, adım adım kendi programları ile ünlendi ve 2005 yılında Acun Medya’yı kurdu. Bugüne dek pek çok kanalda pek çok formatla başarılı yarışmalar çıkaran Ilıcalı; şimdilerde TV8’in sahibi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ