Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Bebekler İçin Örgü Paspas Nasıl Yapılır?

Bebekler İçin Örgü Paspas Nasıl Yapılır?
  • 22.02.2016
  • 1.838 kez okundu

Salonlarınızda, girişlerinizde, banyolarınızda, kapı eşiğinizde kullandığınız paspasları; elle yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, bu paspasları örgü yolu ile yaparak hem daha ekonomik hem de daha yumuşak paspaslar elde edebilmeniz mümkün. Örgü paspas, son yıllarda oldukça rağbet gören ve herkesin dilinde olan bir paspas türü ve oldukça da iyi satabiliyor. Dilerseniz hobi olarak, dilerseniz eviniz için, dilerseniz de ticaret için bu paspasları yapabilirsiniz.

Bebekler İçin Örgü Paspas Nasıl Yapılır

Bebekler İçin Örgü Paspas Nasıl Yapılır

 

Yukarıdaki Örgü Paspasın Büyük motifini, 6 zinciri çekip birleştirerek yapabilmektesiniz. İpliklerin renk numaraları, 6 adet 85 numara; 4 adet 6383 numara ipliklerdir ve renkleri değiştirebilmeniz de; zevkinize göre yine mümkündür.

Baş kısmı için ise, 6383 nolu iplik rengi ile yaptığınız motiflerin ikisini, sık bir iğne ile birbirine eklemeniz gerekmektedir. İçine, elyaf, pamuk ya da bebeğinizin başının rahat etmesini sağlayacak herhangi bir şey koyabilirsiniz. Böylece, hem bebeğiniz daha rahat uyur, hem de paspas, bir paspastan çok; bebeğiniz için yastık görevi görebilir.

Gözü Nasıl Yapabilirim?

  1. Sıra için, 217 renk numaralı iplik ile dört zincir çekerek; bu zincirleri birleştirebilir ve ardından yine zincire on altı trabzan yaparak; bu sırayı tamamlayabilirsiniz.
  1. sırada, yine yaptığınız on altı trabzana ikişer tane sık iğne ekleyebilirsiniz.
  1. sırada, 6383 renk numaralı ip aracılığı ile birer sık iğne ekleyebilir ve bu sıklık sayısını arttırabilirsiniz. Size kalmış.
  1. Sırada, yine her iğne üzerine birer adet sık iğne ekleyerek; gözü tamamlayabilmeniz oldukça kolay ve mümkündür.

Burnu ve kulağı, yine bu şekilde halledebilmeniz mümkündür. Bebekler için, oraya buraya savrulan paspaslar ve kullanılan fabrika malzemeleri yerine, elinizle yapacağınız bir paspas her zaman daha sağlıklı ve değerli olacaktır. Bu sebepten, yukarıdaki gibi bir paspası birkaç günde tamamlayabilir ve bebeğinizin oldukça sağlıklı bir yer yatağı sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Piyasada oldukça sık görülen bu tür elyaf ya da pamuk paspasların üretimine, hiçbir zaman güvenmeyin ve elinizden gelmiyorsa; başkasına, bu tarz bir paspas yaptırın. Özellikle, bebeklerin hasssas vücutlarının tahriş olmaması için; yine bu paspaslar; oldukça güzel.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ