Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Burcu Yengeç Olan Annelerin Çocuklarına Olan Yaklaşımı

Burcu Yengeç Olan Annelerin Çocuklarına Olan Yaklaşımı
  • 23.05.2016
  • 1.524 kez okundu

Merhaba sevgili hanımlar,

Bu yazımızda sizlerle güzel bir galeri paylaşacağız. Bu galerimizde yengeç burcu annelerin çocuklarına gösterdiği tepkiler ve davranışlar yer alacak. Siz de bir yengeç iseniz ve çocuğunuz varsa kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz.

1- Kıyamam sana modları, yufka yüreklilik.

Evet yengeç annesi çocuğuna kıyamaz. Ne kadar yaramaz olursa olsun, ne kadar kızdırırsa kızdırsın bir noktadan sonra yufka yüreğiniz devreye girer ve hemen onlara kocaman kucak açar sarılırsınız. Hatta içten içe ağlarsınız bile ama sadece siz bilirsiniz.

2- Sürekli hasta olursunuz

Sürekli çocuklarınız ile vakit geçiyor, onların peşinden düşmüyorsanız daimi hasta adaylarının başında geliyorsunuz. Onlarla uğraşmaktan kendinize ve başka şeylere vakit ayırmadığınız için hep hasta oluyorsunuz. Ancak kendinize yine kendiniz bakınıyor. Süper güçlüsünüz!

3-Dünyanın merkezi çocuklarınızdır

Her ne kadar Nasreddin Hoca dünyanın merkezi Sivrihisar’dır demiş olsa bile çocuklarınız sizin için dünyanın tek merkez noktasıdır. Onları başka yere koyamazsınız, başka yer de düşünemezsiniz. Onlar olmadan nefes alamazsınız.

4-Tam bir temizlik hastasısınız.

Yengeç anneleri normal şartlarda titiz olurlar. Ancak söz konusu çocuklarının odası ise bu titizlik katlanarak artar ve ilerler. Gün de 2-3 kere temizlik yapar bazen. Bazen o süpürge hiç düşmez elinden. Temizdir yengeç annesi 🙂

5- Otoriter anne.

Tamam duygusaldır, iyidir hoştur ama yengeç annesi başbakan gibidir. Hangimiz hesap vermeden odamıza geçebiliriz, hangimiz öpücük vermeden dışarı çıkabiliriz.. Hele bir deneyin!

6- Duygularla çok iyi oynar

İşin bir de tiyatro kısmı var 🙂 Yengeç anneleri sözlerini geçirebilmek için ve isteklerini yaptırabilmek için çok iyi duygu sömürüsü yapabilirler 🙂 Aman dikkat diyelim.

7- Sabırla teselli eder

Yengeç annesi evladını teselli ederken asla sıkılmaz. Ne kadar sinirli olursa olsun sürekli teselli eder ve arkasında durur. O yüzden yengeç anneleri bu konuda gidebileceğeiniz en iyi psikologlardır. Yengeç anneleri üzmez.

8- Evde yoksanız yandınız!

Evde yok musunuz? Dışardasınız, saat geç oldu ve halen eve dönmediniz mi?.. Hazır olun her 10 dakika da bir yengeç annesi tarafından aranacaksınız. Asla rahat bırakmaz sizi. Sakın ola ki kurtulacağınızı sanmayın.

9- Hasta olduğunuzda helva yapar

Evet doğru okudunuz. Yengeç annesinin yanında hasta olmak tam bir baş belasıdır. Çünkü size ölecek muamelesi yapar. Başınızdan hiç ayrılmaz. Hiç bir şeyinizi eksik etmez. Ama bu ilgi sizi biraz sıkabilir.

10- Panik atak olabilirler

Haziranın ortasında size mont giydirebilir. Temmuzda ise kaşkol almak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü yengeç annesi çok evhamlıdır ve asla kurtulamazsınız ilgisinden 🙂 Ne yapsın gözü gibi sakındığı çocuğunu kısa kolla mı çıkarsın dışarıya.. Hele bir de temmuz ayında!

11- Aşırı Alıngandır

 

Yengeç annesi çok alıngan olur. Mesela size yemek hazırlamıştır. Ancak siz o yemeği yemeden direkt dışarı çıkmışsınızdır. Küser size yemin ediyorum. Yüzünüze bakmaz haberiniz olsun 🙂

12- Duygusallık abidesi

Yengeç anneleri çok duygusaldır. Bir gece siz uyurken aniden yanınıza gelip sizi sevebilir, ağlayabilir ve ağlatabilir. 🙂

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ