Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Diyet Hakkında Yanlış Bilinenler

Diyet Hakkında Yanlış Bilinenler
  • 21.02.2016
  • 919 kez okundu

Diyet, çoğu insanın yapmaya çalıştığı ve sürekli yanlış anladığı bir yemekten kesilme hali olarak biliniyor. Bilinçli ve istemli bir şekilde yapılıyor ve internetten yapılan araştırmalar ile yapılan diyetler genelde başarısız ve kesinlikle yanlış oluyor. Oysa, bir diyet uzmanına gitmeniz halinde uygulayacağınız diyet programı ile; fit bir vücuda sahip olabilmeniz de mümkün. Zira, diyet uzmanları, bu konuda eğitim almış ve bilinen ortak yanlışları düzeltmek için var olan bireylerden oluşmaktadır. Bugün, sizlerle diyet hakkında yanlış bilinenlere değineceğiz.

Yağlar Kasa Dönüşmez

Hiçbir şekilde, yağlar kasa dönüşmez. Fiziksel ve tıbbi olarak bu mümkün olmamakla birlikte, insanların genel argümanı bununla ilgilidir. Yağlar, eğer çok ise direkt olarak kasa dönüşebilir ve yağsız bir vücutta öncelikle yağ depolamak gerekir; yanlış. Yağlar, herhangi bir biçimde kasa dönüşmemekle birlikte yapılan spor ve diyet aktiviteleri yağı erittikçe kasların ortaya çıktığını görebiliriz yalnızca. Dönüşüm hali denen bir şey yoktur, her ikisi de ayrı ayrı oluşan etmenlerdir.

Göbek Eritmek İçin Yapılan Aktiviteler Yanlıştır

Mekik, squat gibi pek çok aktivite, sadece spor salonlarında kas geliştirmeye yönelik yapılır. Ve Bu kas geliştirme aktiviteleri herhangi bir şekilde göbeğinizi eritmek için çalışmaz. Günde, milyonlarca defa bu aktiviteleri yapsanız da göbeğiniz herhangi bir biçimde erimeyecektir. Bu sebepten, göbek eritmesi için yapılan işlem “kardiyo” olarak bilinmektedir. Kardiyo yaparak göbeğinizi eritebilirsiniz ancak kardiyo dışındaki alternatif egzersiz yöntemleri tamamı ile farklı işlevlerde sunulmaktadır. Bu sebepten, bir şey yapacaksanız olabildiğince bilinçli bir şekilde yapın.

Karbonhidrat Zararlı Değildir

Karbonhidrat, hiçbir şekilde zararlı olmayan bir maddedir ve vücudumuzda spor yaparken muhakkak bulunması gerekir. Ancak, çoğu insan protein dolu yiyeceklere saldırıp karbonhidratı genelde es geçmektedir zira karbonhidratın zararlı olduğuna dair duyumlar almışlardır. Özellikle, enerji konusunda destek olarak karbonhidrat tüketimi elzemdir ve bu maddeyi içeren besinlerin alınması gerekir ancak her şey dozundadır. Dozunda alınmayan karbonhidrat elbette vücuda zarar verebilir ve istediğiniz fit vücudu görememenizi sağlayabilir. Ancak, her şeye rağmen karbonhidrat tüketmemek; vücuda oldukça zarar veren bir durumdur. Bu sebepten, karbonhidratı özellikle spor yaparken dozunda almalıyız.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ