Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Dizi Modası Gerçek Hayat İle Ne Kadar Bağlantılı

Dizi Modası Gerçek Hayat İle Ne Kadar Bağlantılı
  • 27.06.2016
  • 1.195 kez okundu

Merhaba sevgili hanımlar,

Bugün sizlerle dizi modası hakkında konuşmak istiyoruz. Bildiğiniz üzere neredeyse tüm dizilerimizde zengin kız fakir oğlan ya da tam tersi konular işlenerek bitmek tükenmek bilmeyen aşk konuları işlenmektedir. Birisi kaçarken diğeri kovalıyor, kimi zaman ikisi de birbirini kovalamıyor ve işler karışık bir hal alıyor. Erkek çok zengin olmakla birlikte gününü 52 katlı şirketinin en üst katında geçiriyor, kız da bir şekilde onunla birlikte oluyor ve maceraların ardı arkası kesilmiyor. Çeşitli beyaz ya da pembe yalanlar, bitmek tükenmek bilmeyen gece hayatı maceraları vs. Saymakla bitmiyor gördüğünüz gibi.. Peki bu dizilerin gerçek hayat ile bağlantısı var mı? Sizce durum nasıl?

Gençleri Olumsuz Etkiliyor

Bir takım otoritelere göre bu diziler gençleri tamamen olumsuz etkiliyor. Çünkü gençler tamamen buradaki hayatlara özeniyor ve o şekilde yaşamak istiyor. Malum o hayatlar çok para gerektiren hayatlar, öyle aylık 5 – 10 bin lira kazanarak elde edilecek hayatlar değil. Bir süre sonra bunların farkına varan gençler psikolojik eziklik ve bozukluk yaşıyor. Bu da baştan sona hayatını olumsuz etkileyen zincirleri oluşturuyor. Bu tehlikeli durum sizce de böyle mi yoksa tamamen uydurma bir teori mi? Bu konuda ki görüşlerinizi merak ediyoruz sevgili bayanlar..

Yalan Bir Dünya Kurguluyor

Dizilerde geçen konular, konumlar, hayatlar ve yaşantılar insanlar üzerinde o dünyayı kurma çabası oluşturabiliyor. Öyle ki herkes bir şekilde o hayatı elde edebileceğini, çalışmadan ya da çok az çalışarak sürekli eğleneceğini, gezebileceğini ve görebileceğini düşünebiliyor. Kendinizden de örnek verebilirsiniz. Hiç düşünmediniz mi onlar gibi yaşamayı? Şahsen konu yazarı olarak ben düşündüm..

Dizilerden Uzak Durmak En İyisi

Bu belki biraz sizlere vurmadan öldürmek gibi gelebilir ama dizilerden ne kadar uzaklaşırsak o kadar gerçekçi ve kararlı olabiliyoruz. Hedeflediğimiz ve hayal ettiğimiz şeylere daha yakın olabiliyoruz. Gerçeğin farkında olduğumuz için sürekli olarak olabilecek olana hedefleyebiliyoruz kendimizi. En iyisi tamamen gerçek şeylerle dolu, gerçeklerle çevrili bir hayat kurmak ve yaşamak. Emin olun bunu deneyince her şey daha güzel oluyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ