Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Dünyanın En Ünlü 3 Aşçılık Okulu

Dünyanın En Ünlü 3 Aşçılık Okulu
  • 22.02.2016
  • 675 kez okundu

Son zamanlarda popüler olan aşçılık ve gurmelik durumlarında; okullar oldukça önemli bir yer kapsar. Özellikle, aşçılık okulları; sık sık gurmeler tarafından, restoranlar kadar ziyaret edilen bir diğer mekandır. Bu okullarda, gurme olmak isteyen pek çok hobisever ve iyi bir aşçı olmak isteyen pek çok öğrenci yetişir. Eski zamanlarda gördüğümüz usta çırak eğitimi, bu özel okullarda gurme ya da aşçı olmak amacı ile; daha spesifik ve elit bir hal almış durumda. Sizler için, bu aşçılık okullarını araştırdık.

Culinary Institude Of America

Amerika’nın en büyük aşçılık okullarından biri olan ve gurmelerce, sık sık ziyaret edilip derecelendirilen bu okul; dünyanın da en büyük ve kaliteli aşçılık okullarından bir tanesi. CIA’den eğitim alabilmek için, büyük bir meblağı gözden çıkarmanız gerekebilir ancak, bu üniversiteden diploma almak için 38 ay eğitim gördüğünüzü de unutmamak gerekir. Yani, buradan çıkınca; gurme değil, alim olabiliyorsunuz. Aşçılık sanatı hakkında hemen hemen her bilgiyi tarafınıza sunan ve öğrencilerine tabiri caiz ise gözü gibi bakan bu okulu web sitelerinden araştırmak mümkün.

French Culinary Institude Of Newyork

Newyork’un en iyi aşçılık okullarından biri olan French Culinary; iki ayrı programa sahip bir aşçılık  ve gurme okulu olarak bilinmekte. Birincisi, tamamı ile amatör ve hobi ilgilileri; ikincisi ise profesyoneller için hazırlanan iki programa sahip bu üniversite üzerinde, kısa süreli sertifika programlarına ya da uzun süreli eğitimlere katılıp; güzel bir yemek kültürü edinebiliyor; çıkışında ise gurme ya da aşçı olabiliyorsunuz. Gurme, şarap sanatı, genel yönetim, aşçılık sanatı gibi dersleri olan French Culinary’de eğitiminiz, keyifli ve güzel.

Le Cordon Bleu

13 Ülke, 25 Şube… İnsanlar çıldırmış olmalı. Le Cordon Bleu; oldukça başarılı bir okul ve 75 ülkeden öğrenci alabilmesi ile; oldukça da kozmopolit bir nüansta bulunuyor. Yaptığı işlerle, adından söz ettiren ve bugüne dek pek çok başarısı olan bu okulda; öğrenci olabilir ve siz de kısa süreli ya da uzun süreli programlara katılabilirsiniz. Yemek, Teknoloji, Şarap Sanatı, Gıda Yönetimi gibi dallarda da bölümleri olan bu okulun programları hakkında bilgi sahibi olmak için, web sitesini ziyaret edin.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ