Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Ev Dekorasyonu Hakkında Püf Noktalar

Ev Dekorasyonu Hakkında Püf Noktalar
  • 14.02.2016
  • 1.386 kez okundu

Hayatımızın büyük bir bölümü evde geçmektedir. Bu yüzden evimizin dekorasyonu hayatımızda önemli bir yer taşımaktadır. Ev dekorasyonu, dekorasyon konusunda en çok sıkıntı çektiğimiz noktadır. Bir çok kişi evinin dar olmasından şikayetçidir. Aslında en dar alanları bile, iyi bir dekorasyon ile mümkün olduğunca rahat bir kullanım alanına dönüştürebiliriz.
Ev dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken birkaç püf nokta vardır. Evimiz ne kadar kullanışlı ve rahat olursa kendimizi o kadar özgür hissederiz. Örneğin evimiz küçük ise daha küçük ve kullanışlı eşyalar tercih etmeliyiz. Bu birinci püf noktadır. İhtiyacımız olmadığı halde, evimizde duran eşyaları atmalıyız. Örneğin, eğer mutfağımız küçük ise katlanabilir, portatif tarzda bir masa tercih edebiliriz. Aynı şekilde sandalyelerimizi de katlanabilir cinsten seçersek yerden oldukça tasarruf edebiliriz. Yine başka bir örnek olarak salonumuz küçükse küçük renk dokunuşları ile salonumuzu daha ferah bir hale getirebiliriz. Açık renkler kullanarak salonumuzu daha ferah bir hale getirebileceğimiz gibi aynı zamanda karşıt renkler kullanarak da salonumuza hareketlilik katabiliriz. Bu karşıtlık salonumuzu daha büyük göstermemize yardımcı olacaktır.
Bununla birlikte aydınlanma da ev dekorasyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Aydınlatma ile birlikte duvarlarımızda dekoratif aynalar kullanırsak bu durumda salonumuzun daha fazla aydınlanmasını sağlayarak, daha ferah bir görüntüye sahip olabiliriz. Küçük olduğunu düşündüğümüz odalarımız da mümkün olduğunca açık renkleri tercih etmeliyiz veya koyu renk kullanacaksak, koyu rengi zemin rengi olarak kullanmayı tercih etmeliyiz. Üstelik ev dekorasyonu hakkındaki bu küçük püf noktalar, aynı zamanda oldukça maliyetsiz ve işe yarar olacaktır. Evimizde kendimizi daha özgür ve rahat hissetmek istiyorsak, ev dekorasyonu hakkındaki bu tarz küçük püf noktalardan faydalanmalıyız. Küçük ve kullanışsız olan odalarımızı bu şekilde daha rahat ve kullanılır bir hale getirmek hiç de zor olmayacaktır. Bu şekilde küçük bir bütçe ile daha kullanışlı bir eve sahip olabilmemiz oldukça mümkündür. Yine de bu konuda işinin ehli olan kuruluşlardan profesyonel bir destek almamız gerekmektedir. Örneğin; düz renklerden oluşan bir yatak odamız var ise desenlerden faydalanarak hareket katabiliriz.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ