Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Hukukçu Bayanlar İçin Dekorasyon Önerileri

Hukukçu Bayanlar İçin Dekorasyon Önerileri
  • 16.04.2016
  • 628 kez okundu

Özellikle avukatlık mesleğine yeni adım atanlar ve kendi ofisini kurma hazırlığı içerisinde olanlar dekorasyon konusunu önemseyebilirler. Kaldı ki doğru olan da budur. Yalnızca bir masa, bir kitaplık ve misafir müvekkil koltukları dışında çok daha ayrıntılı düşünmeniz gereken bir konudur. Çünkü potansiyel müvekkil ofisinize geldiğinde sizin hangi okuldan mezun olduğunuz, eğiliminiz, mesleki tecrübeniz veya hangi branşı seçtiğinizden ziyade ofisinize geldiğinde ilk önce eşyalarınıza bakacaktır. Bu ne yazık ki böyledir. Ofisinizin çok pahalı eşyalar ile döşenmiş olmasından öte temiz ve karşıdaki insanda gerekli intibayı uyandırması önemlidir. Bu nedenle seçilmiş objelerin ve hâkim renklerin dahi önemi vardır.
Ofisinizin iyi ışık alması öncelikle tercih sebebiniz olmalıdır. Dekorasyonunda seçeceğiniz ofis malzemeleri canlı ve karışık renklerden ziyade belirli bir ciddiyete hakim olan ve üzerinde çok değerlendirme yapmayı gerektirecek kadar da algıyı dağıtacak cinsten olmayan malzemelerden oluşmalıdır. Küçük bir masa yerine orta boy veya ofisinizin büyüklüğüne göre uzun dikdörtgen bir masa tercih edilebilir. Masanızın üzerinde çok fazla kitap dağınıklığı yerine sade bir kalemlik, telefon, not defteriniz, sümen takımızın olması yeterlidir. Masanızın yanında yardımcı bir etajeriniz olabilir. Yazıcı veya fax cihazınızı bu etajere koyabilirsiniz. Böylelikle masanız ferah görünecektir. Misafir veya müvekkil koltuklarınız sizin masanıza çok yakın olmamakla birlikte çok fazla ileride ve uzakta da olmamalıdır. Bu dikkatleri dağıtacaktır. Fazla yakın olması ise beraberinde fazla bir samimi konuşmayı getirebilir. Bu da en başta konulması gereken mesafe ve korunması gereken ciddiyeti daha en başta yıkacaktır.
Kitaplığınız masanızın arkasında veya uygun görülen her hangi bir alana konulabilir. Bu çok önemli olmamakla birlikte misafirlerinizin göremeyeceği ücra bir köşede de kaybolup gitmemelidir. Çünkü kütüphaneniz gelen misafirlerinizin bakacağı ilk yerdir. Sizin kitaplarınızın konuları ile ilgilenmeseler bile göz ucu ile kitap sayısının çokluğunu fark etmeleri veya klasörlerinizi görmeleri sizin bilginizin ne kadar olduğu ile ilgili onlarda bir algı oluşturacak ve mesleki çalışkanlığınız hakkında olumlu yönde fikir sahibi olmalarına sebep olacaktır.
Görselliğin dikkat ediliyor olması, insanları kandırmak için değil, gereken olumlu intibayı ve güveni daha ilk adımda o kişiye verebilmek açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Keza hiç kimse temiz olmayan ve dağınık bir avukatlık ofisine gittiğinde her şeyin yolunda olduğunu ve olumlu intiba aldığını söyleyemez. İkna yeteneği kadar ilk intiba da çok önemlidir.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ