Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Mat ruj sürmenin püf noktaları

Mat ruj sürmenin püf noktaları
  • 10.05.2016
  • 879 kez okundu

Mat ruj sürmenin püf noktaları ve faydalı bilgiler bu yazımızda! Mat rujlar son zamanların trendleri arasında, hemen hemen herkes kullanıyor. Görünümü çok güzel olan bu rujların kullanımının kolay olduğu söylenemez. Hemen sürüp çıkabileceğiniz türden bir makyaj malzemesi değil malesef. Başarısız uygulamaların nasıl kötü göründüğünü fark etmişsinizdir. Dikkat etmeniz gereken noktalar var, bunlara uyduğunuz taktirde mat rujunuz kusursuz görünecek. Şimdi başlayabiliriz:

  1. Öncelikle dudaklarınıza peeling yapmanız önemli. Çünkü mat rujlar kolaylıkla dudaklardaki çatlaklara yerleşebilir, bu da homojen olmayan görünüme neden olur. Peeeling ile bu sorun ortadan kalkacaktır. Düzenli olarak yapmaya özen gösterin.
  2. Dudaklarınıza ince bir tabaka şeklinde balm uygulayın. Mat rujlar dudakları çok kurutması ile bilinirler. Balm ile dudaklarınızı nemlendirerek bu kurutma etkisini en aza indireceksiniz.
  3. Mat rujlar çok pigment içerdiğinden diğer rujlara göre daha yoğun bir yapısı vardır. Bu yüzden dudaklarınızı uygun renkte bir kalemle çerçevelemenizi öneririz. Bu sayede taşırma riskiniz daha az olacaktır.
  4. Artık rujunuzu sürmeye hazırsınız!

Size farklı önerilerimizde var. Dudaklarınızı vurgulamak istiyorsanız rujunuzu sürdükten sonra ince uçlu bir fırçayla pudra alarak dudak kenarlarınızın yanından geçebilirsiniz. Rujun bitiş kısmı daha temiz görünür, taşmalar kapatılır ve de rujunuzu daha iyi şekilde vurgulamış olursunuz.

Mat ruj kullandıktan sonra ister istemez dudaklarınız kuruyacak, bunu kabul edin. Rujunuzu çıkardıktan sonra nemlendirici bir lipstickle nemi geri kazandırmayı unutmayın!

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ