23 Mayıs 2016

Saç Kırıklarından Kurtulmanın Yolları

Saç Kırıklarından Kurtulmanın Yolları

Saç kırıkları maalesef pek çoğumuzun korkulu rüyası, bu yazımızda saç kırıklarından kurtulmanın yolları var! Saçımızı kestirdiğimizde kısa bir süreliğine rahatlıyoruz, saçlarımız sağlıklı ve güzel görünüyor. Ama sonrasında yeniden kırılmaya başlıyor. Saçınıza ne kadar bakım yapmaya çalışırsanız çalışın şekillendirici cihazlar ve boyama gibi işlemler saç uçlarını kırıyor. Bazı püf noktalara dikkat ederek kırıkları önlemeniz mümkün!

Saç Kırıklarından Kurtulmanın Yolları

  • Saçımızın düğümlenmesi büyük bir problem. Yanlış tarak kullandığımızda saçımızı açmaya çalışırken aslında kırıyor ve zarar veriyoruz. Her zaman geniş dişli taraklar kullanmaya çalışın ve saçınızı özellikle ıslakken açmaya çalışın.
  • Saç düzleştirici ve maşadan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Tamamen kullanmamak mümkün değil biliyoruz ama en aza indirmeye çalışın.
  • Durulanmayan saç kremlerini kullanın. Piyasada pek çok markanın ürünlerini bulabilirsiniz.Her sabah bu ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler saçınızda koruyucu bir katman oluşturup dış etkilerden korur. Ayrıca saçınızı daha kolay taramanızı sağlar.
  • Saçınızı düzenli olarak kestirin. Kırıkları aldırmadığınızda var olan kırıklar daha da kötüleşerek yukarılara ulaşır. Saçınızı daha kısa kestirmek zorunda kalırsınız.
  • Saçınızı her gün yıkamamaya çalışın. Her gün yıkamak demek her gün kurutmak demektir ve bu da kırıklara yol açabilir.
  • Her zaman saç kremi kullanın! Saçlarınızın uçlarına yoğunlaşarak uygulayın, birkaç dakika saç tarafından emilmesi için bekleyin ve sonra durulayın.
  • Saçınızı havluyla kurutmayın, saçınız ıslakken havluyla çekiştirmeniz kırıklara neden olur. Sadece saçlarınızı havluyla sarın ve bekletin.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ