Sadece Kadınlara Özel Platforma Hoşgeldiniz -

Yatağa Kesinlikle Cep Telefonunuzla Girmeyin!

Yatağa Kesinlikle Cep Telefonunuzla Girmeyin!
  • 15.05.2016
  • 714 kez okundu

Telefonlarımız hayatımızın bir parçası oldu ve bir an bile yanımızdan ayırmadığımız bir gerçek. Bu durum çoğu kişi için geçerli. Uykuya dalacağımız son dakikaya kadar elimizden ayırmıyoruz. Peki doğru mu yapıyoruz? İşin aslında yatağa asla cep telefonu ile girmemek gerekiyor. Bunun için pek çok neden var; hepsini aşağıda bulabilirsiniz!

  • Cep telefonu uykuya dalmamızı zorlaştırıyor. Uykusuzluk çağımızın en büyük problemlerinden biri ve bunun sorumlularından biri ise cep telefonları. Cep telefonundan yayılan ışın vücudun uyku hormonu olan melatonin hormonunu daha az salgılamasına neden oluyor. Bu da uyku düzenini bozuyor ve bir türlü uykuya dalamıyorsunuz!
  • Yapılan bir araştırma geceleri ışıkları kapattıktan sonra telefonla ilgilenenlerin iyi bir uyku alamadığını ve sabahları kalktığında kendilerini daha yorgun hissettiğini göstermiştir.
  • Nomofobiyi daha önce hiç duymuş muydunuz? Cep telefonların hayatımızdaki yerine bağlı olarak bu fobi de hayatımızda yerini aldı. Telefonsuz kalma korkusu olan nomofobiyi yenebilmek ve uzak durmak için uyurken telefonunuzu uzakta tutmanız en iyisi!
  • Cep telefonu radyasyonunun etkileri henüz net olarak bilinmiyor olsa da uzun gece boyunca maruz kalmamanız daha az riskli olacaktır.
  • Yangın riski olduğunu duymuş muydunuz? Texas’da bir genç cep telefonunu uyurken yastığının altına koymuş. Telefonu kısmen erimiş çarşaf ve yatağını da yakmış. Bu nedenle telefonu yatak üzerinde bırakmamanız ve üzerini kalın şeylerle kaplamamanız öneriliyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ